środa, 24 lipca 2024 imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Nasza Szkoła


Strona główna
Oferta edukacyjna
Historia szkoły
Ciekawe linki

Życie Szkoły


Aktualności
Kadra Szkoły
Galeria »
Szkolne dokumenty

Dla uczniów


Plan zajęć
Podręczniki
Matura
Egzamin Zawodowy
Biblioteka

Dla nauczyciela


Dokumenty

Stowarzyszenie

na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ludwinie "Kreator"
Działalność stowarzyszenia
Numer konta
Ważne daty
Galeria

Region

Statystyki
  Odsłon 1197070
  Dzisiaj 155


Polecamy


Lipiec 2024
PnWtŚrCzPiSoNd
123456
7
8910111213
14
151617181920
21
222324252627
28
293031

Kalendarium:

2 II Matki Bożej Gromnicznej

4 II Światowy Dzień Walki z Rakiem

8 II Tłusty czwartek

13 II Światowy Dzień Radia

14 II „Walentynki”

20 II Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej

22 II Dzień Bezpiecznego InternetuTechnikum

 

Wybierając ZS w Ludwinie, masz pewność, że wybierasz szkołę, w której jakość nauczania jest na pierwszym miejscu.

Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę praktyków i specjalistów z danej dziedziny.

Uczymy w serdecznej i partnerskiej atmosferze. 

 

TECHNIKUM LOGISTYCZNE

Technik logistyk jest jednym z najnowocześniejszych i dobrze płatnych zawodów na rynku krajowym i zagranicznym. Zajmuje się transportem lotniczym, drogowym, kolejowym, magazynowaniem, spedycją i przepływem towarów. Głównymi partnerami dla logistyków są: wojsko, policja, przemysł, budownictwo, handel, transport, telekomunikacja. Logistyka to nowoczesny kierunek - stale wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny, którzy podnoszą konkurencyjność i efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw. Zadaniem logistyka jest działanie na rzecz firmy i konfigurowanie tak wszystkich zasobów (ludzi, magazynów, materiałów)  i narzędzi (np.: oprogramowania komputerowego, transportu), by osiągnąć jak najlepszy efekt finansowy w zakresie działań związanych z produktem.

 

TECHNIKUM FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

Technik fotografii i multimediów zajmuje się robieniem zdjęć, ich obróbką, a także przygotowaniem różnorodnych prezentacji multimedialnych, graficznych, cyfrowych oraz opracowaniem i wdrażaniem internetowych projektów multimedialnych.

Technik fotografii i multimediów  może pracować w małych studiach fotograficznych, zakładach usługowych, profesjonalnych dużych przedsiębiorstwach i przemyśle (np. informatycznym, optycznym, komputerowym, filmowym) oraz w agencjach wydawniczych i reklamowych, policji, archiwach, instytucjach zajmujących się cyfryzacją materiałów analogowych.

 

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH/TECHNIK FRYZJER

Technik usług fryzjerskich/ Technik fryzjer świadczy usługi fryzjerskie oraz posiada umiejętność zarządzania zespołem i salonem fryzjerskim. Do usług fryzjerskich należy wykonywanie zabiegów fryzjerskich, takich jak zabiegi pielęgnacyjne włosów, strzyżenie włosów, formowanie fryzur i ondulowanie oraz zmiana koloru włosów. Usługę fryzjerską, czyli zabiegi fryzjerskie wykonuje się w salonie fryzjerskim, zwanym również zakładem fryzjerskim. Do usługi fryzjerskiej należy również polecanie i sprzedaż preparatów fryzjerskich, sprawdzanie ich pod względem estetycznym oraz ich wyeksponowanie.

Technik usług fryzjerskich/ Technik fryzjer informuje nabywcę o walorach polecanych preparatów, pomaga klientowi przy wyborze produktu.

 

TECHNIK AGROBIZNESU

 

Technik agrobiznesu prowadzi produkcję roślinną i zwierzęcą oraz przetwórstwo żywności. Przygotowany jest także do prowadzenia działalność gospodarczej w sektorze rolno-spożywczym, prowadzenia rachunkowości przedsiębiorstwa i rozliczeń podatkowych. W związku z tym technik agrobiznesu opracowuje technologie i prowadzi uprawę roślin, planuje, organizuje i przeprowadza poszczególne etapy produkcji. Organizuje i nadzoruje prace związane z chowem, pielęgnacją i żywieniem zwierząt gospodarskich

Technik agrobiznesu prowadzi działalność gospodarczą, organizuje działalność produkcyjną, logistyczną i handlową dla swojego przedsiębiorstwa. Zgodnie z obowiązującym prawem prowadzi rachunkowość przedsiębiorstwa, sporządza i analizuje sprawozdania finansowe. Oprócz powyższych zadań rozlicza zobowiązania publiczno-prawne i skarbowe.

 

 

TECHNIK PROGRAMISTA

 

Technik Programista - osoba zajmująca się tworzeniem i rozwojem oprogramowania. Zadaniem programisty jest opracowywanie i wdrażanie do użytku programów komputerowych, np. programów zarządzających bazami danych, programów aplikacyjnych (np. edytory), systemowych, narzędziowych Do głównych obowiązków tego pracownika należy, m.in.: projektowanie, realizacja i rozwój aplikacji dla systemu Windows i UNIX, uczestniczenie w tworzeniu narzędzi wspierających proces testowania (np. C#, VBScript, VBA, JCL, T-SQL), koordynowanie i zarządzanie projektami, opiniowanie dokumentacji analitycznej, testowanie i zapewnienie jakości tworzonego oprogramowania.

Technik Programista może znaleźć zatrudnienie w wielu dziedzinach, jednak najczęściej podejmuje pracę w firmie zajmującej się przygotowywaniem oprogramowania.

 

 

TECHNIK RACHUNKOWOŚCI

 

Technik rachunkowości jest przygotowany do prowadzenia rachunkowości w jednostce organizacyjnej; potrafi stosować narzędzia rachunkowości finansowej, kontrolować i kwalifikować dowody do księgowania, zastosować oprogramowanie księgowe do ewidencji operacji gospodarczych i sporządzenia jednostkowego sprawozdania finansowego oraz przeprowadzić analizę finansową i ocenić kondycję finansową jednostki organizacyjnej. Ponadto potrafi sporządzić dokumentację pracowniczą i rozliczyć wynagrodzenia z tytułu umów o pracę i umów cywilnoprawnych.

W zakresie rozliczeń z instytucjami publicznoprawnymi potrafi sporządzać ewidencje i deklaracje podatkowe oraz dokumenty dotyczące rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Wiedza z zakresu rachunkowości połączona z umiejętnościami praktycznymi daje podstawy do zajmowania wysokich stanowisk w przedsiębiorstwach, organizacjach gospodarczych, instytucjach finansowych, jednostkach finansów publicznych, kancelariach doradczych i audytorskich oraz biurach rachunkowych.

 

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 8:00.